MOXO Dikkat Ölçüm Testi

MOXO Dikkat Ölçüm Testi Nedir ?

“MOXO Dikkat Ölçüm Testi,” dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) gibi dikkatle ilgili sorunları değerlendirmek için kullanılan bir psikometrik ölçümdür. Bu test, bireylerin dikkat sürekliliği, konsantrasyon yeteneği ve hiperaktivite belirtileri gibi DEHB ile ilişkilendirilen faktörleri değerlendirmeyi amaçlar.

MOXO Testi, çeşitli görevler ve sorular içeren bir bilgisayar tabanlı test şeklinde sunulur. Test sırasında kişiden dikkat gerektiren görevleri yerine getirmesi istenir. Bu görevler, dikkat eksikliği ve hiperaktivite belirtilerini tespit etmek ve ölçmek için tasarlanmıştır.

MOXO Testi Kazanımları

Test sonuçları, bireyin dikkat eksikliği belirtileri, hiperaktivite ve dürtüsellik düzeyi gibi faktörleri değerlendirir. MOXO Testi, klinik değerlendirmelerde, çocuklarda ve yetişkinlerde DEHB tanısı koymak veya DEHB belirtilerini değerlendirmek amacıyla kullanılabilir.

MOXO Dikkat Ölçüm Testi, bir sağlık profesyonelinin gözetiminde ve yorumlamasında kullanılmalıdır. Test sonuçları, bir kişinin DEHB olup olmadığını kesin olarak teşhis etmek yerine, dikkat eksikliği belirtilerini daha iyi anlamak ve tedavi planı oluşturmak için bir araç olarak kullanılır.

Önemli bir not olarak, MOXO Testi sadece bir araçtır ve DEHB teşhisi koyarken diğer klinik değerlendirme yöntemleri ve tanı kriterleri de dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, bu tür bir testin sonuçlarının profesyonel bir sağlık uzmanı tarafından yorumlanması önemlidir.

image

Bizi Hemen Ara

Telefonla randevu oluşturmak için tıklayınız

image

Whatsapp İletişim

Whatsapp ile bize ulaşmak için tıklayınız.

image

Yol Tarifi Al

Yol tarifi almak için tıklayınız.

Memnun Danışan Yorumları

Sizler de değerli görüşlerinizi Google Profilimizde paylaşarak, yeni danışan adaylarımıza fikir verebilirsiniz.

image

İlknur Hanım başarılı bir psikolog iyi ki kendisi ile yolumuz kesişmiş.Çocuğum ile ilgili kafama takılan soruları çok güzel cevapladı.

Doktor Takvimi Y. Ç. Doktor Takvimi
image

İlknur Hanım çok iyi bir psikolog görüşme esnasında yapıcı, umut ve güven veriyor insana ben bireysel olarak danışmanlık almıştım. Gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. Günlük hayatta yaşadığım zorluk ve sıkıntılar konusunda çok çabuk moral kaybı yaşıyordum. Duygularımı iyi yönetemiyor ve olayları büyütüyordum. Kendi potansiyelimin farkında değildim. Sürekli kendimi küçük görüyordum. İlknur hanım yaşadığım durumlara karşı bakış açımı çok değiştirdi. Kendimi çok daha iyi hissetmemi sağladı. İyi ki tanımışım kendisini.

Doktor Takvimi Bay Y. Doktor Takvimi
image

Hayatımın çok zor bir dönemin de İlknur hanım gittim. Ruhsal olarak bitik bir durumdaydım. İlknur Hanım bana kendimi fark etmemi sağladı. Gerçekten çok iyi bir psikoterapist. Karakter olarak güven veren ılımlı tavrından da memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

Doktor Takvimi Bayan O. Doktor Takvimi

Neden Samsun Psikoloji

image

Uzman Kadro

Uzman psikologlarımızla hayatınızı kolaylaştıracak hızlı, etkin ve güncel çözümler daha kolay.

image

Güvenilir Hizmet

Bilimsel ve etik yaklaşımlarla çalışmalarımızı sürdürüyor, gizliliğinize önem veriyoruz.

image

Süreç Takibi

Çalışmalarımızı raporlaştırıyor ve danışanlarımızın gelişiminizi takip ediyoruz.

image

Her Yaşa Hizmet

Merkezimizde çocuk ve ergen psikoterapisi, yetişkin psikoterapisi, çift ve aile danışmanlığı uygulanmaktadır.