MMPI Kişilik Testleri

MMPI Kişilik Testleri Nedir?

MMPI (Minnesota Multiphasic Personality Inventory), kişilik ve psikopatolojiyi değerlendirmek amacıyla kullanılan kapsamlı bir psikometrik test serisidir. Bu testler, bireylerin psikolojik durumlarını, duygusal durumlarını ve davranışlarını değerlendirmek için kullanılır. MMPI, klinik psikologlar, psikiyatristler ve diğer sağlık profesyonelleri tarafından yaygın olarak kullanılır ve bir dizi psikiyatrik bozukluğu değerlendirmek ve tanılamak için kullanılabilir.

 MMPI’nin en yaygın kullanılan versiyonlarından biri, MMPI-2’dir. Bu test, geniş bir psikopatoloji yelpazesi ve kişilik özellikleri hakkında bilgi sağlar. Katılımcılar, bir dizi soruya yazılı veya sözlü yanıt verirler, ve bu yanıtlar sonucunda birçok farklı ölçüm ve alt ölçüm elde edilir. 

MMPI Kişilik Testleri Kazanımları

MMPI sonuçları, bir kişinin psikopatolojik belirtilerini, kişilik özelliklerini ve duygusal durumlarını değerlendiren bir profil oluşturur. Bu profiller, bireylerin psikolojik sorunlarını tanımlamada ve tedavi planlarını kişiselleştirmede yardımcı olabilir. Aynı zamanda, MMPI sonuçları, ceza hukuku sistemlerinde de kullanılır ve suçlu kişilerin değerlendirilmesi ve rehabilite edilmesi süreçlerinde önemli bir rol oynar.

image

Bizi Hemen Ara

Telefonla randevu oluşturmak için tıklayınız

image

Whatsapp İletişim

Whatsapp ile bize ulaşmak için tıklayınız.

image

Yol Tarifi Al

Yol tarifi almak için tıklayınız.

Memnun Danışan Yorumları

Sizler de değerli görüşlerinizi Google Profilimizde paylaşarak, yeni danışan adaylarımıza fikir verebilirsiniz.

image

İlknur Hanım başarılı bir psikolog iyi ki kendisi ile yolumuz kesişmiş.Çocuğum ile ilgili kafama takılan soruları çok güzel cevapladı.

Doktor Takvimi Y. Ç. Doktor Takvimi
image

İlknur Hanım çok iyi bir psikolog görüşme esnasında yapıcı, umut ve güven veriyor insana ben bireysel olarak danışmanlık almıştım. Gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. Günlük hayatta yaşadığım zorluk ve sıkıntılar konusunda çok çabuk moral kaybı yaşıyordum. Duygularımı iyi yönetemiyor ve olayları büyütüyordum. Kendi potansiyelimin farkında değildim. Sürekli kendimi küçük görüyordum. İlknur hanım yaşadığım durumlara karşı bakış açımı çok değiştirdi. Kendimi çok daha iyi hissetmemi sağladı. İyi ki tanımışım kendisini.

Doktor Takvimi Bay Y. Doktor Takvimi
image

Hayatımın çok zor bir dönemin de İlknur hanım gittim. Ruhsal olarak bitik bir durumdaydım. İlknur Hanım bana kendimi fark etmemi sağladı. Gerçekten çok iyi bir psikoterapist. Karakter olarak güven veren ılımlı tavrından da memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

Doktor Takvimi Bayan O. Doktor Takvimi

Neden Samsun Psikoloji

image

Uzman Kadro

Uzman psikologlarımızla hayatınızı kolaylaştıracak hızlı, etkin ve güncel çözümler daha kolay.

image

Güvenilir Hizmet

Bilimsel ve etik yaklaşımlarla çalışmalarımızı sürdürüyor, gizliliğinize önem veriyoruz.

image

Süreç Takibi

Çalışmalarımızı raporlaştırıyor ve danışanlarımızın gelişiminizi takip ediyoruz.

image

Her Yaşa Hizmet

Merkezimizde çocuk ve ergen psikoterapisi, yetişkin psikoterapisi, çift ve aile danışmanlığı uygulanmaktadır.