çocuk ve ergen psikoterapisi

Çocuk ve Genç Psikoterapisi Nedir?

Çocuk ve genç psikoterapisi, çocuklar ve gençlerin zihinsel, duygusal ve davranışsal sorunlarını ele almak, anlamak ve çözmek amacıyla kullanılan özel bir terapötik yaklaşımdır. Bu terapi, çocuklar ve gençler arasında yaygın olarak karşılaşılan sorunlar, travmalar, kaygılar, depresyon, okul başarısızlığı, öfke yönetimi, aile sorunları ve benzeri zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olur. 

Çocuk ve gençler, yetişkinlerden farklı bir perspektiften dünyayı deneyimlerler ve bu nedenle terapötik yaklaşım da buna göre uyarlanır. Terapistler, çocukların ve gençlerin gelişim seviyelerini ve özel ihtiyaçlarını dikkate alarak tedavi planlarını oluştururlar.

Çocuk ve Genç Terapisi Kazanımları

Bu terapi türü, çocukların duygusal ifadelerini geliştirmelerine, olumsuz düşünce kalıplarını tanımalarına ve daha sağlıklı davranış stratejileri geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, aile üyeleriyle işbirliği içinde çalışarak aile içi ilişkileri güçlendirmek ve çocuğun veya gencin iyileşme sürecini desteklemek önemlidir.

Çocuk ve genç psikoterapisi, bireylerin özsaygılarını artırır, problem çözme becerilerini geliştirir ve daha iyi iletişim kurmalarına yardımcı olur. Bu terapi, çocukların ve gençlerin gelecekteki zorluklarla daha iyi başa çıkmalarını sağlamak amacıyla uzun vadeli bir yaklaşım sunar.

image

Bizi Hemen Ara

Telefonla randevu oluşturmak için tıklayınız

image

Whatsapp İletişim

Whatsapp ile bize ulaşmak için tıklayınız.

image

Yol Tarifi Al

Yol tarifi almak için tıklayınız.

Memnun Danışan Yorumları

Sizler de değerli görüşlerinizi Google Profilimizde paylaşarak, yeni danışan adaylarımıza fikir verebilirsiniz.

image

İlknur Hanım başarılı bir psikolog iyi ki kendisi ile yolumuz kesişmiş.Çocuğum ile ilgili kafama takılan soruları çok güzel cevapladı.

Doktor Takvimi Y. Ç. Doktor Takvimi
image

İlknur Hanım çok iyi bir psikolog görüşme esnasında yapıcı, umut ve güven veriyor insana ben bireysel olarak danışmanlık almıştım. Gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. Günlük hayatta yaşadığım zorluk ve sıkıntılar konusunda çok çabuk moral kaybı yaşıyordum. Duygularımı iyi yönetemiyor ve olayları büyütüyordum. Kendi potansiyelimin farkında değildim. Sürekli kendimi küçük görüyordum. İlknur hanım yaşadığım durumlara karşı bakış açımı çok değiştirdi. Kendimi çok daha iyi hissetmemi sağladı. İyi ki tanımışım kendisini.

Doktor Takvimi Bay Y. Doktor Takvimi
image

Hayatımın çok zor bir dönemin de İlknur hanım gittim. Ruhsal olarak bitik bir durumdaydım. İlknur Hanım bana kendimi fark etmemi sağladı. Gerçekten çok iyi bir psikoterapist. Karakter olarak güven veren ılımlı tavrından da memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

Doktor Takvimi Bayan O. Doktor Takvimi

Neden Samsun Psikoloji

image

Uzman Kadro

Uzman psikologlarımızla hayatınızı kolaylaştıracak hızlı, etkin ve güncel çözümler daha kolay.

image

Güvenilir Hizmet

Bilimsel ve etik yaklaşımlarla çalışmalarımızı sürdürüyor, gizliliğinize önem veriyoruz.

image

Süreç Takibi

Çalışmalarımızı raporlaştırıyor ve danışanlarımızın gelişiminizi takip ediyoruz.

image

Her Yaşa Hizmet

Merkezimizde çocuk ve ergen psikoterapisi, yetişkin psikoterapisi, çift ve aile danışmanlığı uygulanmaktadır.