Çift ve Aile terapisi

Çift ve Aile Psikoterapisi

Çift ve Aile Psikoterapisi, çiftlerin ve ailelerin ilişki sorunlarını anlama, çözme ve güçlendirmeye odaklanan terapötik bir yaklaşımdır. Bu terapi türü, çiftler arasındaki iletişim zorlukları, çatışmalar, duygusal bağlar, çocuk yetiştirme sorunları ve diğer ilişki temelli zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olur.

Çift terapisi, partnerlerin birbirlerini daha iyi anlamalarına ve ilişkilerini daha sağlıklı bir şekilde yönetmelerine olanak tanır. Terapistler, çiftlerin iletişim tarzlarını geliştirmelerine, sorunları açıkça ifade etmelerine ve anlayışlı bir şekilde dinlemelerine yardımcı olur. Aynı zamanda, çiftlerin duygusal bağlarını güçlendirmek ve daha sağlam bir temel üzerine inşa etmek için çalışılır.

Aile terapisi ise, aile üyeleri arasındaki ilişkileri ve dinamikleri ele alır. Aile içi çatışmalar, iletişim sorunları, sınırların belirlenmesi ve aile içi roller gibi konular üzerinde çalışır.

Çift ve Aile Terapisi Kazanımları

Aile üyeleri, terapist rehberliğinde birlikte çalışarak daha sağlıklı bir aile işlevselliği ve uyumunu hedefler. 

Çift ve Aile Psikoterapisi, ailelerin ve çiftlerin sorunlarına daha geniş bir perspektiften bakmalarına yardımcı olur. Bu terapi türü, ilişki içi dinamikleri anlama, olumlu değişiklikler yapma ve daha sağlıklı ilişkiler geliştirme fırsatı sunar.

image

Bizi Hemen Ara

Telefonla randevu oluşturmak için tıklayınız

image

Whatsapp İletişim

Whatsapp ile bize ulaşmak için tıklayınız.

image

Yol Tarifi Al

Yol tarifi almak için tıklayınız.

Memnun Danışan Yorumları

Sizler de değerli görüşlerinizi Google Profilimizde paylaşarak, yeni danışan adaylarımıza fikir verebilirsiniz.

image

İlknur Hanım başarılı bir psikolog iyi ki kendisi ile yolumuz kesişmiş.Çocuğum ile ilgili kafama takılan soruları çok güzel cevapladı.

Doktor Takvimi Y. Ç. Doktor Takvimi
image

İlknur Hanım çok iyi bir psikolog görüşme esnasında yapıcı, umut ve güven veriyor insana ben bireysel olarak danışmanlık almıştım. Gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. Günlük hayatta yaşadığım zorluk ve sıkıntılar konusunda çok çabuk moral kaybı yaşıyordum. Duygularımı iyi yönetemiyor ve olayları büyütüyordum. Kendi potansiyelimin farkında değildim. Sürekli kendimi küçük görüyordum. İlknur hanım yaşadığım durumlara karşı bakış açımı çok değiştirdi. Kendimi çok daha iyi hissetmemi sağladı. İyi ki tanımışım kendisini.

Doktor Takvimi Bay Y. Doktor Takvimi
image

Hayatımın çok zor bir dönemin de İlknur hanım gittim. Ruhsal olarak bitik bir durumdaydım. İlknur Hanım bana kendimi fark etmemi sağladı. Gerçekten çok iyi bir psikoterapist. Karakter olarak güven veren ılımlı tavrından da memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

Doktor Takvimi Bayan O. Doktor Takvimi

Neden Samsun Psikoloji

image

Uzman Kadro

Uzman psikologlarımızla hayatınızı kolaylaştıracak hızlı, etkin ve güncel çözümler daha kolay.

image

Güvenilir Hizmet

Bilimsel ve etik yaklaşımlarla çalışmalarımızı sürdürüyor, gizliliğinize önem veriyoruz.

image

Süreç Takibi

Çalışmalarımızı raporlaştırıyor ve danışanlarımızın gelişiminizi takip ediyoruz.

image

Her Yaşa Hizmet

Merkezimizde çocuk ve ergen psikoterapisi, yetişkin psikoterapisi, çift ve aile danışmanlığı uygulanmaktadır.