EMDR Terapisi

EMDR Terapisi Nedir ?

EMDR Terapisi (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi), travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) ve benzeri travma sonrası reaksiyonların tedavisinde kullanılan etkili bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bu terapi, travmatik deneyimlerin neden olduğu duygusal sıkıntıları hafifletmeye ve kişilerin daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmayı amaçlar.

EMDR Terapisi, bir terapistin görsel, işitsel veya dokunsal uyarıcılar (genellikle el hareketleri) kullanarak kişinin travmatik deneyimleri yeniden işlemesini teşvik etmesine dayanır. Bu süreç, travmatik olayların neden olduğu duygusal yükü azaltmaya ve kişinin travma sonrası reaksiyonlarını daha iyi yönetmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, kişinin düşünce kalıplarını ve inançlarını yeniden değerlendirmesini sağlar.

EMDR Terapisi Kazanımları

EMDR Terapisi, kişinin travma sonrası stres belirtileri olan kabuslar, korkular ve anksiyete gibi semptomlarını azaltmada etkili olabilir. Bu terapi, travma sonrası deneyimlerin etkilerini hafifletirken, kişinin kendini daha güvende hissetmesine ve güçlü hissetmesine yardımcı olabilir.

EMDR, travma sonrası reaksiyonları tedavi etmek için kullanıldığı kadar, diğer psikolojik sorunların tedavisinde de etkili olabilir. Bu terapi, kişinin duygusal iyilik halini artırmak, özsaygıyı güçlendirmek ve yaşam kalitesini artırmak için kullanılır.

Ancak EMDR Terapisi, bir lisanslı ve deneyimli bir terapist tarafından yönlendirilmelidir, çünkü bu terapi, doğru uygulanmadığında etkili olmayabilir veya yan etkileri olabilir.

image

Bizi Hemen Ara

Telefonla randevu oluşturmak için tıklayınız

image

Whatsapp İletişim

Whatsapp ile bize ulaşmak için tıklayınız.

image

Yol Tarifi Al

Yol tarifi almak için tıklayınız.

Memnun Danışan Yorumları

Sizler de değerli görüşlerinizi Google Profilimizde paylaşarak, yeni danışan adaylarımıza fikir verebilirsiniz.

image

İlknur Hanım başarılı bir psikolog iyi ki kendisi ile yolumuz kesişmiş.Çocuğum ile ilgili kafama takılan soruları çok güzel cevapladı.

Doktor Takvimi Y. Ç. Doktor Takvimi
image

İlknur Hanım çok iyi bir psikolog görüşme esnasında yapıcı, umut ve güven veriyor insana ben bireysel olarak danışmanlık almıştım. Gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. Günlük hayatta yaşadığım zorluk ve sıkıntılar konusunda çok çabuk moral kaybı yaşıyordum. Duygularımı iyi yönetemiyor ve olayları büyütüyordum. Kendi potansiyelimin farkında değildim. Sürekli kendimi küçük görüyordum. İlknur hanım yaşadığım durumlara karşı bakış açımı çok değiştirdi. Kendimi çok daha iyi hissetmemi sağladı. İyi ki tanımışım kendisini.

Doktor Takvimi Bay Y. Doktor Takvimi
image

Hayatımın çok zor bir dönemin de İlknur hanım gittim. Ruhsal olarak bitik bir durumdaydım. İlknur Hanım bana kendimi fark etmemi sağladı. Gerçekten çok iyi bir psikoterapist. Karakter olarak güven veren ılımlı tavrından da memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

Doktor Takvimi Bayan O. Doktor Takvimi

Neden Samsun Psikoloji

image

Uzman Kadro

Uzman psikologlarımızla hayatınızı kolaylaştıracak hızlı, etkin ve güncel çözümler daha kolay.

image

Güvenilir Hizmet

Bilimsel ve etik yaklaşımlarla çalışmalarımızı sürdürüyor, gizliliğinize önem veriyoruz.

image

Süreç Takibi

Çalışmalarımızı raporlaştırıyor ve danışanlarımızın gelişiminizi takip ediyoruz.

image

Her Yaşa Hizmet

Merkezimizde çocuk ve ergen psikoterapisi, yetişkin psikoterapisi, çift ve aile danışmanlığı uygulanmaktadır.